shape
shape

Mikrobiyota ve Bağırsak Sağlığı Eğitimi + Detaylı Dijital Kitapçık + Eğitmen İmzalı Katılım Belgesi

 • Anasayfa
 • Kurs
 • Mikrobiyota ve Bağırsak Sağlığı Eğitimi + Detaylı Dijital Kitapçık + Eğitmen İmzalı Katılım Belgesi
Öğrenci: 112 Görüntüleme: 2349

Mikrobiyota ve Bağırsak Sağlığı Eğitimi + Detaylı Dijital Kitapçık + Eğitmen İmzalı Katılım Belgesi

Eğitim Hakkında

sağlıkta mikrobiyotanın rolü eğitimi

Mikrobiyota ve Bağırsak Sağlığı Eğitimi – Homeats

Mikrobiyota ve Bağırsak Sağlığı Eğitimi | Homeats Akademi Ücretsiz Eğitimleri | Sağlıklı Flora, Disbiyozis nedir, Probiyotikler & Prebiyotikler, Fermente Gıdalar, Bağırsak Beyin ilişkisi ve İlk 6 Ay Anne Sütünün Önemi

Yeni bir konu ve yeni bir eğitim videosundan herkese merhabalar! Bu eğitimimizde Diyetisyen Zeynep Özdemir’in anlatımıyla mikrobiyota ve bağırsak sağlığı hakkında bilgiler ediniyoruz. Tek bölüm olarak yayınladığımız bu videoda başka nelere değindik gelin inceleyelim:

Mikrobiyota nedir? Mikrobiyotanın rolü nedir ve nasıl oluşur? Bağışıklık sistemi ile ilişkisi nedir? Disbiyosiz nedir gibi konuları detaylıca konuştuk. İkinci beyin bağırsak derken ne demek istiyoruz? Bağırsak beyin ilişkisini, bağırsakların obezite gibi birçok hastalıkla ilişkili olabileceğini ve vücudumuzun iyilik hali için bağırsakların ne kadar önemli olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız. Bağırsak sağlığı için nasıl beslenmeliyiz ve sağlıklı bir mikrobiyota diyeti nasıl olmalı sorularına da cevap bulacaksınız.

Bir çoğunuz sağlıklı flora için fermente gıdaların, prebiyotik ve probiyotiklerin önemini duymuştur. Bunun yanında mikrobiyota oluşumunda ilk 6 ay anne sütü alımı ve emzirmenin önemini de unutmamalıyız. Son olarak polifenol nedir, polifenoller ve fitokimyasallardan zengin yiyeceklerden bahsediyoruz. Stresi azaltmak ve sağlıklı bir bağırsak için gerekli yaşam değişikliklerini sizinle paylaştık. Bu eğitimle sorularınıza cevap bulmanızı umuyoruz. Gelecek eğitimlerimizden haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Abone olmayı da unutmayın, hepinize iyi seyirler!!

Bağırsak Sağlığı ve Miktobiyota Eğitimi- Homeats

Ne Öğreneceksin?

Bağırsak Mikrobiyotasının Önemi: Bağırsaktaki bakteri çeşitliliğinin sağlık üzerindeki etkilerini ve bu bakteri çeşitliliğini nasıl koruyabileceğimizi keşfedeceğiz.

Polifenol ve Fitokimyasallar: Hangi besinlerin bu bileşenlere sahip olduğunu, bu bileşenlerin sağlık üzerindeki olumlu etkilerini ve bağırsak mikrobiyotasına olan katkılarını öğreneceğiz.

Yeterli Su Tüketiminin Rolü: Su tüketiminin bağırsak sağlığına olan etkilerini ve günlük ne kadar su tüketilmesi gerektiğini inceleyeceğiz.

Uyku ve Sağlık İlişkisi: Uyku düzeninin ve kalitesinin genel sağlık üzerindeki etkilerini ve özellikle bağırsak sağlığına olan katkılarını anlayacağız.

Stres Yönetimi ve Bağırsak Sağlığı: Kronik stresin bağırsak mikrobiyotası üzerindeki etkilerini öğrenirken, stresi azaltmanın yollarını keşfedeceğiz.

Sağlıklı Yaşam Tarzı Alışkanlıkları: Düzenli egzersiz, dengeli beslenme ve mental sağlık gibi yaşam tarzı alışkanlıklarının bağırsak ve genel sağlık üzerindeki etkilerini inceleyeceğiz.

Pratik Uygulamalar: Öğrendiklerimizi günlük yaşamda nasıl uygulayabileceğimize dair pratik bilgiler ve öneriler edineceğiz.

Kurs Müfredatı

TAŞINIYORUZ: @nutrihome.akademi

 • Eğitim ile ilgili problem yaşamamak için yeni platformumuzu mutlaka takip edin.
  00:00

Mikrobiyota ve Bağırsak Sağlığı Eğitimi

Zeynep Özdemir

Zeynep Özdemir

Eğitim:Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik LisansAnadolu Üniversitesi Aşçılık Ön Lisans Uluslararası Sertifikalar:Sports Nutrition Specialist (SNS) Diet and Nutritional Advisor Ketogenic Diet SpecialistMindful Nutrition CertificationGut-Brain Connection DiplomaHACCP - Hazard Analysis Critical Control Point BRC - Global Standard for SafetyFSSC 22000 - Food Safety SystemGHP - Good Hygenic PracticesISO 22000:2018 Food Safety Management System Internal AuditorISO 22000:2018 Food Safety Management Systems 2022 yılından beri freelancer olarak dünyanın çeşitli yerleri ile ortak çalışmakta olup şuan aktif olarak 17 uluslararası projede aktif rol almaktadır. Bu rollerin arasında restoranlar için tarif geliştirme, bilimsel blog ve makale yazarlığı, sağlık konusunda YouTube senaryo yazarlığı, e-kitap yazımı ve tasarımı, diyetetik ve sağlık alanında aplikasyon geliştirme ekiplerinde bulunma, büyük gruplara beslenme eğitimi verme, yazılmış blogların kaynaklarını denetleme, yemek fotoğrafçılığı görevleri bulunmaktadır. Ayrıca, Homeats Akademi'nin kurucusu ve proje yöneticisidir.'İyilik Hayat Kurtarır' projesinde kemik iliği nakli farkındalığı oluşturma ekibindedir.


2 Eğitim 112 Öğrenci
Yesil Modern Mini Market Logo 7

Nutrihome Akademi

🌱Nutrihome Akademi, Homeats Akademi kurucuları tarafından kurulmuş kardeş platform olup ⚠️ Perşembe Ücretsiz Eğitimlerinin Şubat Ayı İtibariyle Gerçekleştirileceği Platformdur ⚠️🌱 1 Senedir olduğu gibi diyetisyen ve diyetisyen adaylarına piyasanın en kaliteli eğitimlerini en düşük ücretle ve hatta ücretsiz sunmaya devam eder.🌱Diyetisyenler tarafından oluşturulan bu platformda meslektaşlarımızın gelişimi ön planda tutulur ve ihtiyaçların karşılanması için sektörün en yenilikçi eğitim konseptleri bu ekip tarafından yaratılır.🌱 Nutrihome Akademi, @homenutrition.dergisi 'ni kapsamaktadır ve bu dergi ilk sayısında büyük ses getirmiştir.🌱 Platform beslenme ve diyetetik alanında her perşembe günü alanında uzman diyetisyenler ile sizleri ücretsiz bir şekilde buluşturmayı hedefler. Bu hizmet Ocak 2023'ten beri Homeats Akademi aracılığıyla gerçekleştirilmişti.🌱O halde yeni sezona başlayalım, birlikte büyüyelim, gelişelim ve mesleğimizi ileriye taşımaya devam edelim 🥰


41 Eğitim 4041 Öğrenci
4.9
Toplam 13 Değerlendirme
5
12 Değerlendirme
4
1 Değerlendirme
3
0 Değerlendirme
2
0 Değerlendirme
1
0 Değerlendirme
 • SN

  Sena Nur Şahin

  3 ay önce
  Benim için çok güzel bir deneyimdi
 • HA

  Havva ATAK

  4 ay önce
  Evet
 • GC

  Gamze Can Ölmez

  4 ay önce
  Eğitimler tek kelimeyle müthiş..
 • İM

  İpek Melisa İmre

  5 ay önce
  Çok güzel bir eğitimdi. Çok teşekkür ediyorum.
 • ET

  Ezgi TONGUÇ

  5 ay önce
  Güzeldi
 • SB

  Sevimnur Birkan

  5 ay önce
  Çok verimliydi
 • CD

  Ceren Demirhas

  5 ay önce
  Bilgilendirici bir kurstu, tavsiye edebilirim
 • SB

  Sena Böyükdipi

  5 ay önce
  Kaliteli içerik
 • Beyzanur Şahin

  5 ay önce
  Faydalı ve eğitimci bir eğitimdi
 • EP

  Ece Pelin Dalmış

  5 ay önce
  🙌🏻
 • ST

  Selman23102029 Test

  5 ay önce
  Teşekürler.
 • DM

  David Mickov

  8 ay önce
  Harikaydıı
 • Nutrihome Akademi

  Nutrihome Akademi

  8 ay önce
  Teşekkür ederiz