shape
shape

Besin Alerjileri, Duyarlılıkları ve İntöleransları Eğitimi + Eğitmen İmzalı Katılım Belgesi + Ayrıntılı Kitapçık

 • Anasayfa
 • Kurs
 • Besin Alerjileri, Duyarlılıkları ve İntöleransları Eğitimi + Eğitmen İmzalı Katılım Belgesi + Ayrıntılı Kitapçık
Öğrenci: 4 Görüntüleme: 235

Besin Alerjileri, Duyarlılıkları ve İntöleransları Eğitimi + Eğitmen İmzalı Katılım Belgesi + Ayrıntılı Kitapçık

Eğitim Hakkında

 

🌟 2024’E BİR ADIM ÖNDE: Diyetisyenler ve Diyetisyen Adayları için Yeniden Doğuş Kampımızın oturumlarından biri olan BESİN ALERJİLERİ, DUYARLILIKLARI VE İNTÖLERANSLARI eğitim programına katılarak, diyetisyenlik mesleğinizi ileri seviyeye taşıyın!

Beslenme dünyasındaki en kritik ve hassas konulardan biri olan besin alerjileri, duyarlılıkları ve intoleransları, modern diyetetik pratiklerin temel taşlarından biridir. Bu can alıcı eğitimde, Dyt. Ebru Turan rehberliğinde, bu karmaşık ve geniş kapsamlı konuyu bilimsel bir yaklaşımla derinlemesine ele alacağız. Beslenmenin bu önemli alanının neden bu kadar kritik olduğunu keşfederken, besinlerin vücut üzerindeki etkilerini anlamak, yanlış teşhis veya göz ardı edilen alerji vakalarının önüne geçmek ve danışanlarınızın sağlıklı beslenme yolculuklarında onlara rehberlik etmek için gereken bilgileri sağlayacağız.

Besin alerjileri ve intoleransları, özellikle yanlış veya eksik teşhis edildiğinde, bireyler için ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bunların doğru tanımlanması ve yönetilmesi, danışanlarınızın iyileşme serüveninde kritik bir rol oynar. Bu eğitimle, en güncel bilgileri edinerek danışanlarınıza en iyi desteği sunabilecek donanıma kavuşacaksınız. Sadece bilgilerinizi güncellemekle kalmayacak, aynı zamanda bu bilgileri uygulamaya dökerek danışanlarınızın yaşam kalitesini artırmanın yollarını öğreneceksiniz.

 

Ne Öğreneceksin?

Besin alerjileri, duyarlılıkları ve intoleranslarının temel tanımları ve farkları

Alerjenler, antijenler ve antikorlar hakkında temel bilgiler

IgE ve IgG aracılı alerjiler arasındaki farklar

Gıda alerjilerinin belirtileri, tanı yöntemleri ve yönetimi

Çapraz reaktivite ve alerjik reaksiyonların tetikleyicileri

Besin alerjileri ve intoleranslarında yaygın tetikleyiciler ve kaçınılması gereken gıdalar

Kurs Müfredatı

Besin Alerjileri, Duyarlılıkları ve İntöleransları Eğitimi

 • Modül-1
  01:00:00
 • Modül-2
  01:50:00
 • Kitapçık
  00:00
ebru turan 1

Ebru Turan

Istanbul Okan Üniversitesi’nde 4 yıllık Lisans Eğitimini tamamlayarak Yüksek Onur derecesiyle mezun olmuştur. Bu süreçte birden çok etkinlik, seminer ve konferanslara katılarak kendisini meslek yolculuğunda geliştirip tecrübe kazanmıştır. Aynı zamanda lisans hayatında tamamladığı aktif staj sürecinde Obezite ve Metabolik Cerrahi, Kilo Yönetimi ve Takibi, Yeme Bozukluklarında Beslenme, Hastalıklarda Beslenme alanlarında çalıştımıştır. Lisans öğrenimine ek olarak bir çok marka ve kurumla işbirlikleri gerçekleştirerek iş birlikleri yürütmüştür. Bu süreçte dijital ve yazılı olarak da dergi ve web sitelerinde beslenme üzerine yazılar yazıp röportajlar gerçekleştirmiştir. Kurucu Ortağı olduğu Di’et Beslenme ve Danışmanlık Merkezinde Yüz yüze ve Online beslenme danışmanlığı vererek sürdürülebilir beslenmeyle birlikte danışmanlık verip aynı zamanda Kurumsal firmalarla birlikte firmanın daha sağlıklı ve mutlu çalışanları olması için çalışmalar gerçekleştirmektedir. Ofisinde Yüzyüze, Yurtiçi/Yurtdışı Online Diyet ve Kurumsal Beslenme Danışmanlığı ile sizlerin sürdürülebilir ve yasaksız bir beslenme kazanması için siz neredeyseniz diyetiniz orada diyerek beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir.


2 Eğitim 45 Öğrenci
Yesil Modern Mini Market Logo 7

Nutrihome Akademi

🌱Nutrihome Akademi, Homeats Akademi kurucuları tarafından kurulmuş kardeş platform olup ⚠️ Perşembe Ücretsiz Eğitimlerinin Şubat Ayı İtibariyle Gerçekleştirileceği Platformdur ⚠️🌱 1 Senedir olduğu gibi diyetisyen ve diyetisyen adaylarına piyasanın en kaliteli eğitimlerini en düşük ücretle ve hatta ücretsiz sunmaya devam eder.🌱Diyetisyenler tarafından oluşturulan bu platformda meslektaşlarımızın gelişimi ön planda tutulur ve ihtiyaçların karşılanması için sektörün en yenilikçi eğitim konseptleri bu ekip tarafından yaratılır.🌱 Nutrihome Akademi, @homenutrition.dergisi 'ni kapsamaktadır ve bu dergi ilk sayısında büyük ses getirmiştir.🌱 Platform beslenme ve diyetetik alanında her perşembe günü alanında uzman diyetisyenler ile sizleri ücretsiz bir şekilde buluşturmayı hedefler. Bu hizmet Ocak 2023'ten beri Homeats Akademi aracılığıyla gerçekleştirilmişti.🌱O halde yeni sezona başlayalım, birlikte büyüyelim, gelişelim ve mesleğimizi ileriye taşımaya devam edelim 🥰


41 Eğitim 4041 Öğrenci
Henüz Yorum Yok
Henüz Yorum Yok